trasa Dosso dei Roveri

Dosso dei Roveri - najlepsza trasa dla początkujących


Autor postu biker

Szlak ten uważany jest za jeden z najbezpieczniejszych i najwygodniejszych dla większości turystów odwiedzających Dolomity. Długość trasy wynosi 9 km, a najwyższy punkt znajduje się na wysokości 1738 metrów nad poziomem morza. Średni czas przejścia z jednego punktu do drugiego to 3-4 godziny. Po drodze można napotkać wieżę, która służyła jako punkt obserwacyjny oraz miejsce odpoczynku dla ludzi i zwierząt gospodarskich. Wieża nazywa się "Roveri". Wieże były wykorzystywane przez pasterzy do ochrony zwierząt hodowlanych przed dzikimi zwierzętami, takimi jak niedźwiedzie i wilki.

Dosso dei Roveri - atrakcje turystyczne i historia tego miejsca

Dosso dei Roveri to duża formacja skalna w prowincji Pavia, we włoskim regionie Lombardia. Jest to pomnik przyrody i obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dosso dei Roveri wznosi się nad równinami północnych Włoch i jest jedną z najbardziej spektakularnych formacji skalnych w kraju.

To niezwykłe wzgórze składa się z kilku dużych głazów, które zostały ułożone jeden na drugim. Istnieje wiele teorii na temat tego, w jaki sposób skały zostały ułożone w ten sposób. Jedna z najpopularniejszych teorii mówi, że zostały one tam zepchnięte przez lodowce podczas epoki lodowcowej. Inna teoria sugeruje, że zostały ułożone w stos przez olbrzyma. Bez względu na to, jak powstały, Dosso dei Roveri jest wspaniałym cudem natury.

Dosso dei Roveri - piękne widoki i świetna trasa rowerowa

Dosso dei Roveri to piękna formacja skalna w prowincji Turyn we wschodnich Alpach Włoskich. Jest to obowiązkowy punkt zwiedzania dla każdego, kto odwiedza ten region.

Dosso dei Roveri jest popularną atrakcją wśród turystów pieszych i rowerzystów, którzy przyjeżdżają tu, aby podziwiać wspaniałe widoki na okoliczne krajobrazy. Najlepszą porą na odwiedzenie tego cudu natury jest jesień, kiedy liście zmieniają kolor i stwarzają wspaniałe okazje do zrobienia zdjęć.


30-04-22

Komentuj artykuł

Wyślij!