trasa Riva - Pregasina Via del Ponale

Riva - Pregasina (Via del Ponale) : Trasa rowerowa dla każdego


Autor postu biker

Panoramiczna trasa kolejowa między tymi dwoma jeziorami jest jedną z najbardziej spektakularnych podróży w Szwajcarii. Pociąg jedzie wzdłuż brzegu jezior, mija zamki i winnice, a w oddali roztacza się widok na Alpy. Pamiętaj, aby zarezerwować miejsce odpowiednio wcześnie, ponieważ trasa ta cieszy się ogromną popularnością wśród turystów.

Trasa Riva Pregasina - podziwiaj malownicze widoki!

Jest to jedna z najbardziej malowniczych tras we Włoszech, wijąca się przez Krainę Jezior pomiędzy jeziorami Garda i Maggiore. Trasa liczy około 56 km i trwa około 1 godziny i 45 minut. Po drodze znajduje się kilka przystanków, na których można wysiąść z samochodu i zrobić zdjęcia. Można także odwiedzić słynną Riva del Garda (nabrzeże jeziora Garda) i plażę Pregasina.

Od Rivy aż do Grand Hotelu można podziwiać jedne z najbardziej malowniczych widoków miasta, a także bogatą architekturę budynków. Spacer ten jest szczególnie polecany w ciągu dnia, kiedy można zobaczyć miasto w całej jego okazałości, ale równie przyjemny może być w nocy, kiedy miasto jest oświetlone, a wszystkie światła tworzą hipnotyzujący widok.

Rowerem z Riva do Pregasiny

Piękna trasa rowerowa z Rivy do Pregasiny, z przystankiem w miejscowości Gravedona, pozwala poznać piękno jeziora Maggiore. Trasa rozpoczyna się w Rivie i prowadzi wzdłuż brzegów jeziora do Gravedony. Po przybyciu do Gravedony można zwiedzić sanktuarium Madonny del Soccorso. Następnie trasa biegnie wokół jeziora aż do stacji kolejowej Pregasina, gdzie kończy się podróż.


25-03-22

Komentuj artykuł

Wyślij!